KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7919803
nr 791 9803
Mollie Faustman
(1883-1966), Sverige
Blandteknik, Mollie Faustman (1883-1966), signerad, 15x19
Mollie Faustman, född 1883 i Stockholm, död 1966 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 november 2012
kl 17:51:22
17/11 13:43:24
Mollie Faustman
Läs mer om Mollie Faustman